Ozdravné pobyty žáků porubských základních škol ve školním roce 2018/2019

V následujícím půlroce se přibližně 690 žáků 1. stupně z dvanácti porubských základních škol zúčastní ozdravných pobytů díky projektu „Ozdravné pobyty žáků porubských základních škol ve školním roce 2018/2019“, na jehož financování se podílí také Moravskoslezský kraj.

Celkem osm turnusů ozdravných pobytů se od 15. října 2018 do 29. března 2019 uskuteční postupně v turistickém středisku Malá Morávka - Karlov pod Pradědem v Jeseníkách (Penzion Eden, Hotel Kamzík a Horský Hotel Moravice) a v turistickém středisku Tři Studně na Vysočině (Penzion Sykovec).

Cílem projektu je prevence respiračních onemocnění u žáků 1. stupně základních škol městského obvodu Poruba a zlepšení jejich zdravotního stavu. Plánované ozdravné pobyty budou uskutečněny v lokalitách s vysokou kvalitou ovzduší a za účelem trávení co nejdelšího času dětmi na čerstvém vzduchu. Doprovodné vzdělávací aktivity v rámci programu budou také založeny především na pobytu v přírodě, kde je mnoho příležitostí pro různé názorné ukázky, exkurze, výlety dle naučných stezek, apod.

Celkové předpokládané náklady ozdravných pobytů činí cca 3,6 mil. Kč, z toho Moravskoslezský kraj poskytl dotaci ve výši 700 tis. Kč a částkou 1,3 mil. Kč ze svého Fondu životního prostředí se na jejich financování podílí městský obvod Poruba.

„Tento projekt byl vytvořen za finanční podpory Moravskoslezského kraje.“

Náš ozdravný pobyt ve Žďáru nad Sázavou - penzion Sykovec

Třídy 4. A a 4. B vyjely za finanční podpory MOb Poruba na ozdravný pobyt do penzionu Sykovec ve Žďáru nad Sázavou. Děti poznaly krásné okolí, kde ještě byly hromady sněhu, užily si bobování. Zahrály si spoustu soutěží, her. Došlo i na učení. Pobyt jim taky zpříjemnily výlety na Zelenou horu, poutní kostel, který je na seznamu památek organizace UNESCO. Také viděly výstavu o hvězdách a Leonardu da Vinci. Navštívily i nádhernou Pohádkovou vesničku v Podlesí. Zaplavaly si v Novém městě na bazéně. Večer si i zatančily u svých oblíbených hitů. Pobyt trval 12 dní, u kterých nám každý den svítilo sluníčko, ale i přesto jsme se z krásného kraje vrátili domů. Děti byly bezvadné, moc je chválíme.

Děkuji všem zúčastněným za skvělou spolupráci - Z. Kubalové, L. Rosypálkové, V. Drozdové a D. Kozlovi. Zase třeba za rok…