Projekt Ostrava fandí florbalu

V červnu školního roku 2012/2013 se naše škola zapojila do soutěžního projektu „OSTRAVA FANDÍ FLORBALU“ vyhlášeného Statutárním městem Ostrava, které ve dnech 11. – 15. 12. 2013 hostilo MS ve florbale žen. Zúčastnili jsme se všech vypsaných výtvarných a sportovních disciplín. Dotace činila 5.000 Kč.

V podzimních měsících v rámci výtvarné výchovy vybraní žáci druhého stupně vytvářeli trojrozměrný model maskota „FLORBYNA“ a velkoplošný výkres na téma Ostrava fandí florbalu. Všichni žáci ( 7. – 9. ročník ), kteří navštívili přímo některé z florbalových utkání,  vyráběli vlajky, transparenty, třásně a vymýšleli sportovní slogany, pokřiky atd., kterými následně podpořili  „florbalovou“ atmosféru ve sportovní hale.

Celé žákovské snažení vyvrcholilo 12. a 13. 12. 2013, kdy jsme se zúčastnili dvou florbalových utkání – Rusko: Austrálie a Dánsko: Austrálie.

Z celkového počtu 23 zapojených ostravských škol jsme se umístili na krásném 9. místě. V rámci florbalových utkání žáků se dívky umístily na 3. místě a chlapci na 1. místě.

Všem zapojeným žákům do tohoto projektu gratulujeme.

Do projektu byli zapojeni pedagogové:  Mgr. M. Slabá, Mgr. D. Horáková, Mgr. M. Sirý